UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна повинна виконати рішення міжнародного арбітражу щодо "Татнафти" — Зеркаль

Джерела DT.UA кажуть, що у справі "Татнафти" у вересні можливий арешт українських рахунків і активів у Франції, Британії та США.

Заступниця міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю DT.UA, що Україні слід виконати рішення міжнародного арбітражу з "Татнафти". "Можливо, нам неприємно його виконувати, але якщо ми будемо цього уникати, то тим самим дамо козирі росіянам для невиконання рішення судів з інвестиційних спорів, ініційованим українськими компаніями", - вважає українська дипломатка. Вона також зазначила, що рішення суду щодо "Татнафти" приймалося 2014 року, а зараз вже 2019-й, і зрозуміло, що коли-то воно має бути виконане".

За інформацією джерел DT.UA, по справі "Татнафти" у вересні можливий арешт українських рахунків і активів у Парижі, Лондоні і Вашингтоні. Але, за словами Зеркаль, заарештовані можуть бути фінансові інструменти, зокрема, оплата купонів по суверенних фінансовим паперів.

У той же час, заступниця глави МЗС України зазначила, що посольства володіють дипломатичним імунітетом, а те, що під нього підпадає, не може бути предметом будь-якого стягнення. "При цьому треба розуміти, що будь-яка спроба арешту державного майна оскаржується державою на наявність імунітету. Це відбувається завжди", - зазначила Зеркаль.

13 липня Королівський суд Лондона відхилив апеляцію України на визнання британської юрисдикції рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом "Татнафти".

Потім Україна подала апеляцію на рішення про виплату $ 112 млн російської "Татнафти".

Повідомлялося, що "Укртатнафта" є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафта" створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнефть", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафти". Однак в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват".

Детальніше читайте в інтерв'ю Олени Зеркаль оглядачам відділу міжнародної політики DT.UA Тетяні Силіній і Володимиру Кравченку в тижневику "Дзеркало тижня. України".