UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна почала в 1,5 рази більше імпортувати реверсного газу з Угорщини

З 15 серпня добовий обсяг імпорту газу через Угорщину збільшився в 1,5 рази.

Україна з 15 серпня відновила імпорт природного газу через територію Угорщини, при цьому добовий обсяг постачань збільшено в 1,5 рази - до 9 млн куб. м з максимальних 6,1 млн куб. м, зафіксованих в липні.

Про це свідчать дані компанії FGSZ Ltd, оператора газотранспортної мережі Угорщини.

Раніше з 1 по 15 серпня 2013 року поставки газу з території Угорщини в Україну були припинялися для розширення газопровідних потужностей з прийому газу українською стороною.

Так, за даними FGSZ, вже в перший день відновлення поставок, в четвер 15 серпня, Україна заявила імпорт газу в обсязі 9,027 млн куб. м.

Нагадаємо, за сім місяців з початку 2013 року (січень-липень) Україна імпортувала через Угорщину 310,5 млн куб. м газу.

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький прогнозував, що з серпня поточного року щодобовий обсяг поставок через Угорщину може зрости з 5 до 12 млн куб.

Як відомо, реверсні поставки газу Україна з початку листопада 2012 року - з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading GmbH. З боку Польщі оператором ГТС виступає компанія Gaz-System.

З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з території Угорщини (оператором ГТС виступає угорська FGSZ LTD).

Крім того, тривають переговори з операторами Словаччини і Румунії про можливість початку поставок реверсного газу з території цих країн.

Імпорт газу в Україну в 2013 році осущесвляют: з боку РФ - НАК "Нафтогаз України" і OstChem Дмитра Фірташа; з боку Європи - "Нафтогаз", ВЕТЕК Сергія Курченко ("Українська нафтогазова компанія" LLC Ukranien Oil-Gas Compani, з території Угорщини) і ДТЕК Ріната Ахметова. !zn

Читайте також:

Україна більше не в трійці найбільших клієнтів "Газпрому"

"Газпром" заявив, що не блокує реверс газу в Україну: "Нічого замахуватися"

Україна і ЄС мають намір разом виробити юридичне обґрунтування реверсних поставок газу