UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна підписала конвенцію про гармонізацію міжнародних податкових правил

Імплементація Плану дій BEPS створить прозоре податкове середовище із 70-ма країнами.

Виконувач обов'язків міністра фінансів України Оксана Маркарова у Лондоні підписала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування, або ж Багатосторонню конвенцію MLI.

Як зазначає прес-служба Кабміну, ухвалений державами Організації економічного співробітництва і розвитку план дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS) включає в себе 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню. Обов'язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт Плану дії BEPS) є 4 кроки:

- Крок 5: "Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями";

- Крок 6: "Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами";

- Крок 13: "Рекомендації про документації з трансфертного ціноутворення та розкритті інформації по країнам";

- Крок 14 "Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів".

Підписавши та ратифікувавши Конвенцію MLI, Україна отримує змогу одночасного внесення змін до всіх або деяких чинних Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування.

"Імплементація Плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами", - заявила в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова під час підписання угоди.

Конвенція дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов'язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету. Водночас Багатосторонню конвенцію MLI ще має ратифікувати парламент.

Зазначимо, що згідно з комюніке за підсумками засідання міністрів фінансів і глав центральних банків G20 в Буенос-Айресі, основними короткостроковими і середньостроковими ризиками для світової економіки є зростаюча фінансова вразливість, зростання напруженості в торгівлі та геополітиці, а також нерівність і слабке структурне зростання