Україна отримала кредитний транш від МВФ в розмірі 1,7 мільярдів доларів, йдеться в заяві голови Нацбанку України Валерії Гонтарєвої.
"Кошти, які ми сьогодні отримали від МВФ, будуть спрямовані на поповнення міжнародних резервів. В цілому наші міжнародні резерви зростають впевненими темпами, і до кінця 2015 року ми плануємо, що їх обсяг досягне рівня майже 18 мільярдів доларів", - сказала вона.
Про те, що гроші від другого траншу МВФ підуть на поповнення резервів Національного банку України повідомляли і в Мінфіні. За словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, завдяки цьому золотовалютні резерви України можуть збільшитися наполовину - до 12 мільярдів гривень.
Другий транш є частиною Розширеної програми фінансування на загальну суму 17,5 мільярдів доларів, чотирьох річне фінансування за якої пов'язане з виконанням Україною програми реформ.
Перший транш кредиту на 5 мільярдів доларів, що становить майже 30 відсотків від загальної суми кредиту, Україна отримала відразу після схвалення програми в березні 2015 року.
DT.UA у статті "Структурні маяки від МВФ: камені спотикання" писало, що досі саме ці зобов'язання були чи не єдиними реальними економічними реформами, які проходять у країні. Найчастіше вони виконувалися виключно заради заліку, що викликало критику, мовляв, функціонери з Вашингтона не особливо заглиблюються в суть, а наші раді старатися та "косметикою" підміняють реально необхідні структурні зміни. Але настав момент, коли умови угоди з МВФ наштовхнулися на багатомільярдні інтереси в парламенті.