UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна опинилася в епіцентрі поставок російської "брудної" нафти — експерт

"Українські" проблеми далеко не найбільші.

Україна опинилася в епіцентрі подій, пов'язаних з поставками російської "брудної" нафти. За наявними даними, на українській ділянці "Дружби" зосереджено близько 450 тис. т нафти із підвищеним вмістом хлорорганічних сполук. Алгоритм виходу з кризи було розроблено під час нарад у Мінську й Будапешті.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ "Консалтингова група А-95". За його словами, коротенько план такий: "брудну" нафту витиснуть "чистою" з труби в сховища, після чого "хлориста" нафта домішуватиметься в транзитний потік зі збереженням граничних параметрів у частці хлорорганіки.

"На першому етапі треба звільнити одну нитку "Дружби", яка містить близько 110 тис. т нафти, що дасть змогу відновити транзит. Потім нафту замінять у другій нитці. За оцінками фахівців "Укртранснафти", виконати програму можна за 3–4 місяці. Слід зазначити, що "українські" проблеми далеко не найбільші. Наприклад, у Польщі застрягло близько 1 млн т сировини з хлорорганікою. На відміну від України, станом на 8 травня виходу ще не знайшли. Нафта опинилася у тупику: польські й німецькі НПЗ приймати цю сировину не хочуть, порт у Гданську завантажений прийманням нафти з моря (у тому числі і для заповнення неотриманих російських обсягів), а повернути сировину назад не дозволяє митне законодавство Росії", - зазначає експерт.

Детальніше про "брудну" російську нафту читайте в статті Сергія Куюна "Зіпсована "Дружба"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".