UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна офіційно приєдналася до Угоди СОТ про держзакупівлі

Українські компанії отримали можливість вийти на ринок держзакупівель СОТ, який оцінюється в 1,7 трлн доларів щорічно.

Офіційна процедура приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) завершилася 18 травня.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, з цього дня українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада.

Загальний об'єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об'єм українського експорту у 2014 році, нагадали в міністерстві.

Угода GPA поширює головний принцип СОТ - рівний доступ до ринків - на сферу державних закупівель. Іноземці матимуть повний доступ до українських державних тендерів так само, як українці - до закордонних.

"Але, якщо іноземні компанії вже давно де-факто могли брати участь у публічних закупівлях в Україні, то українські компанії тільки відкривають для себе глобальний ринок державних закупівель", - наголосили в Мінекономрозвитку.

Процес приєднання до Угоди розпочався чотири роки тому. У листопаді 2015 року делегації всіх 45 країн-учасниць GPA одноголосно підтримали рішення про приєднання України до Угоди. Верховна Рада ратифікувала це рішення у березні 2016 року, а згодом документ підписав голова держави.

Детальніше про Угоду про державні закупівлі (Agreement on Government Procurement, GPA) читайте в матеріалі "Чи допоможе СОТ подолати корупцію в держзакупівлях?" у "Дзеркалі тижня. Україна".