UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна обмежила постачання курячого м'яса до країн МС: Росія знайшла у ньому сальмонелу

Через претензії Росії Україна була змушена обмежити постачання курятини в країни Митного союзу. Для українських компаній це загрожує збитками на суму близько 10 млн доларів на місяць.

Російські експерти виявили у продукції українських виробників м'яса курки сальмонелу і лістерію. Через це з 2 травня Держветфітослужба обмежила постачання курятини в 3 на невизначений термін.

Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк газеті "КоммерсантЪ-Україна", невідповідність за мікробіологічними показниками виявлено у продукції найбільших українських виробників м'яса курки - компанії "Миронівський хлібопродукт" (ТМ "Наша Ряба") і "Агромарс" (ТМ "Гаврилівські курчата"), а також менш великих виробників м'ясної продукції - "Тавр-Плюс" "Елітекс".

За його словами, у зв'язку зі зверненням російської сторони Держветфітослужба пішла на самообмеження поставок в країни МС.

"Під час досліджень партій м'яса птиці та іншої м'ясної продукції з України у наших російських колег виникли підозри щодо вмісту в продукції певних речовин. Тому ми призупинили експорт, щоб провести певні дослідження, і якщо підозри російських колег підтвердяться, то нами будуть прийняті спільні заходи аж до зупинки виробництва", - заявив Бісюк.

Виробники спростовують претензії до своєї продукції. За словами директора з загальних питань "Агромарс" Олексія Марченка, на підприємстві перевіряється кожна партія. Він не виключає, що знайдені в продукції речовини могли потрапити в неї у процесі транспортування продукції третіми особами, за яких компанія не несе відповідальності.

Іван Бісюк також вважає можливим, що речовини потрапили в продукцію під час її транспортування. "Зараз ми робимо спільні дослідження. Якщо сальмонельоз є на підприємстві, приховати його неможливо", - заявив заступник міністра.

Заборона на експорт у країни Митного союзу - Росію, Білорусь і Казахстан - означає для українських компаній втрату прибутку на суму близько 10 млн доларів на місяць. Це найбільший для України ринок збуту м'яса птиці, на який припадає близько 70% експортних постачань. За даними Держстату, в 2012 році туди було відвантажено 54,61 тис. т на суму 111,72 млн доларів. Найбільшими експортерами є "Миронівський хлібопродукт" і "Агромарс", на частку яких припадає понад 80% загальних постачань.

На думку експертів, у разі закриття Росією ринку збуту для продукції з України на його повторне відкриття може піти від 2-3 тижнів до 2-3 місяців.

Нагадаємо, у лютому 2012 року Росспоживнагляд заборонив ввезення українських сирів через те, що в них нібито містилася пальмова олія. Це звинувачення було знято лише у квітні після перевірки українських заводів російськими фахівцями, а постачання відновилися лише у травні.

В результаті, за підрахунками Інституту економіки та прогнозування НАН України, через заборону на постачання в Росію молочний бізнес щомісяця недоотримував понад 26 млн доларів. !zn

Читайте також:

Митний союз підвищив мита на імпорт молочної продукції

Росія послабила контроль за якістю українських сирів

Путін заявив, що відмова України від МС загрожує їй деіндустріалізацією