UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не має наміру виплачувати Росії штраф: "Газпром" підписав акти прийому-здачі

Україна не має наміру виплачувати Росії штраф. У Міненерго будуть наполягати на тому, що вчасно повідомили Росію про скорочення споживання і не отримали письмових заперечень, а також на те, що у "Газпромі" підписали акти прийому-здачі спожитого торік газу.

Відповідь російському "Газпрому" щодо оплати 7 млрд дол. за недобір газу в 2012 році вже "фактично готова і найближчим часом буде відправлена", повідомило високопоставлене джерело у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості виданню "Коммерсант-Украина".

"Насамперед щодо штрафів за недобір газу або принципу take-or-pay, то вони обговорювалися в пунктах 6.5 і 6.6 угоди, які були скасовані "харківськими угодами". Тому про штрафи не йдеться. Але в договорі дійсно обговорюється купівля певного обсягу газу, який ми не купили через його високу ціну",- пояснив співрозмовник. За його словами, головні аргументи України в суперечці з "Газпромом" - це пункт 3.8 договору, де зазначено, що кількість газу, зазначеного в комерційному акті прийому-здачі, і його вартість є остаточними. "Оскільки російська монополія підписала акти прийому-здачі за минулий рік, ми вважаємо, що ми їм більше нічого не винні",- сказало джерело у Міненерго.

За його словами, згідно з пунктом 2.2.3, Україна повинна була за 6 місяців узгодити зниження споживання газу, що й було зроблено. "Ми повідомили "Газпром", що газу споживається менше. Письмових заперечень від них ми не отримали. Питання можна вважати узгодженим", - пояснив представник відомства.

В "Газпромі" від офіційних коментарів з даного питання відмовилися. Проте джерело в компанії підтвердило, що письмову відмову споживати газ від України дійсно було отримано, а всі акти прийому-здачі за підсумками 2012 року підписано. "Але узгодження передбачає нашу письмову згоду, а не відсутність відмови", - пояснило джерело в "Газпромі". У монополії пообіцяли розглянути можливість звернення до міжнародного арбітражного суду з позовом до України у разі, якщо рахунок не буде погашений.

Зазначимо, раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна, з юридичної точки зору, виконала всі зобов'язання перед "Газпромом".

Нагадаємо, свого часу ZN.UA детально аналізувало умови контракту 2009 року між "Нафтогазом" і "Газпромом". !zn

Читайте також:

"Бери або плати": брати чи не брати? (аналітика контракту)

"Газпром" відмовився коментувати нову газову суперечку з Україною

У "Нафтогазі" підтвердили рахунок "Газпрому" на $7 млрд і заявили, що нічого не винні

Росія завищила газовий борг України у шість разів, - S&P