UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна не буде продовжувати переговори з РФ щодо ЗВТ з ЄС - Клімкін

РФ наполягає на продовженні переговорного процесу після 1 січня.


Очільник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін в Брюсселі заявив про відсутність причин проводити подальші тристоронні переговори у форматі Україна-Європейський союз-Російська Федерація на рівні міністрів про імплементацію торгівельно-економічного розділу угоди про асоціацію ЄС-Україна

"Ми не бачимо підстав продовжувати міністерські переговори. Що стосується експертних консультацій, питання поки відкрите", - сказав він.

За словами Клімкіна, сьогоднішні консультації нічим не закінчилися, що повністю підтверджує офіційний Брюссель і Київ.

У свою чергу очільник Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв за підсумками зустрічі в Брюсселі заявив, що тристоронні переговори Україна-ЄС-РФ будуть продовжуватися після 1 січня, але вже на нових умовах.

"Ми, безумовно, будемо працювати, життя не закінчується 1 січня 2016 року. За першим січня буде друге січня. Ми будемо зустрічатися, ми будемо обговорювати, будемо вести переговори, тільки вони будуть вестися по той бік рубікону, в ситуації, коли будуть імплементовані основні положення економічної частини угоди про глибокої, всебічної ЗВТ України та ЄС з одного боку, а з іншого боку Україна перестане користуватися преференційним режимом та буде працювати в режимі найбільшого сприяння в торгівлі з РФ", - заявив він.

За його словами, сьогодні "сторони підтвердили позиції".

Читайте також: ЗВТ Євросоюзу з Україною не спрямована проти Росії - Меркель

Напередодні Клімкін заявив, що консультації з РФ щодо ЗВТ Україна-ЄС завершилися безрезультатно.

Нагадаємо, офіційний Київ і Брюссель підкреслюють, що повторної відстрочки імплементації економічної частини угоди між Україною і ЄС не буде - воно вступить в силу 1 січня 2016 року.

Вступ в силу угоди про ЗВТ в повному обсязі було відкладено на рік в кінці 2014 року. У дипломатичних колах визнають, що це було зроблено під тиском Москви. На даний момент у торгівлі між Україною та ЄС не виконуються цілі розділи угоди, в той же час, відкладаючи повноцінну економічну асоціацію, ЄС в односторонньому порядку зберіг для України ряд торгових преференцій.