Міністерство фінансів України не планує здійснювати в 2016 році комерційні запозичення для покриття дефіциту держбюджету. Вийти на ринки Україна зможе, можливо, тільки через рік.
"Навіть якщо ми будемо шукати компроміс, джерелом покриття дефіциту додаткові залучення бути не можуть, оскільки це (передбачає - ред.) збільшення дефіциту. Збільшення дефіциту виводить нас з програми Міжнародного валютного фонду", - сказав перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський під час прес-конференції в Києві у вівторок, 15 грудня.
У свою чергу глава Мінфіну Наталя Яресько зазначила, що Україна сьогодні навряд чи може розраховувати на залучення фінансування з інших, крім офіційних кредиторів, джерел.
"Вихід на зовнішні комерційні ринки зараз закритий. Ми зараз тільки виходимо з нашої дуже болючою ситуації - наявність дуже високого рівня заборгованості країни. Потроху, я сподіваюся, що через рік, або дещо раніше, ми зможемо виходити (на зовнішній ринок запозичень – ред.)", - сказала вона.
Щодо облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) Яресько повідомила, що їх випуск у величезній кількості призведе до дестабілізації економічної ситуації, зростання інфляції і підвищення волатильності національної валюти.
У держбюджеті-2016 заплановані держзапозичення в об'ємі 218 млрд грн, з яких більше половини складуть зовнішні запозичення – 119,5 млрд грн. Також на держгарантії може бути направлено до 28,2 млрд грн.
На виплату боргу в наступному році буде направлено 135 млрд грн. Виплати з зовнішнього комерційного боргу здійснюватися не будуть завдяки реструктуризації, так що погашення зовнішньої заборгованості зажадає всього лише 13,9 млрд грн.
Раніше глава уряду Арсеній Яценюк повідомив про те, що держборг України за рік скоротився з $ 73 млрд до $ 66 млрд. За словами прем'єра, за рахунок реструктуризації та відстрочення виплати частки боргу на 4 роки, на 2016 рік уряду вдалося скоротити суму на обслуговування держборгу "майже на $ 10 млрд".