UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна наполягає на прямих відносинах між операторами української та словацької ГТС, - голова "Нафтогазу"

Присутність як "віртуального" оператора на українсько-словацькому кордоні російського "Газпром експорту", який практично контролює весь газопоток через Словаччину, суперечить європейському законодавству.

Україна закликає словацьку сторону, а також Енергоспівтовариство і Єврокомісію дати юридичну оцінку існуванню між українським і словацьким операторами ГТС непотрібного "посередника" - російського "Газпром експорту". Україна просить європейську сторону допомогти вивести ситуацію з глухого кута і дати можливість запустити реальний, а не віртуальний реверс газу до України з території Словаччини.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв на прес-конференції 18 квітня.

"Перед підписанням меморандуму зі Словаччиною Україна хоче отримати чітку відповідь на питання, що робить як оператор газу на україно-словацькому кордоні російський "Газпром експорт"? - зазначив сказав Коболєв, передає кореспондент ZN.UA.

На його думку, присутність як "віртуального" оператора на українсько-словацькому кордоні російського "Газпром експорту", який практично контролює весь газопоток через Словаччину, суперечить європейському законодавству, зокрема Другому і Третьому енергопакетам. А конфіденційність контрактів, укладених між оператором словацької ГТС і "Газпром експортом" сприяє маніпулюванню різними технічними причинами і термінами, як наприклад шиппер-код для того, щоб фактично обмежити доступ української сторони на європейський ринок газу.

"Ми просимо не віртуальний, а реальний реверс, але на рівних з усіма умовах", - заявив Коболєв.

Глава "Нафтогазу" закликає словацьку сторону, а також Євроспільноту і Єврокомісію дати юридичну оцінку ситуації і допомогти вивести ситуацію з глухого кута.

Нагадаємо, що оператор словацької ГТС - компанія Eustream тільки на 51% належить уряду Словаччини. На ринку вперто стверджують, що решта 49% акцій Eustream опосередковано належить "Газпрому", що є фактичною причиною, яка не дозволяє оператору словацької ГТС і "Укртрансгазу" - оператору української ГТС укласти пряму взаємовигідну угоду. !zn

Читайте також:

Як нам реорганізувати транзит газу

Словаччина готова постачати до України в 10 разів менше газу, ніж технічно можливо