UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна накопичила другий за обсягом запас газу в Європі

Україна серед лідерів за запасами природного газу в підземних сховищах. І це притому, що можливості ПСГ використані лише наполовину. Європейські компанії могли б зберігати в них свій газ.

Україна за станом на 15 вересня накопичила у своїх підземних сховищах (ПСГ) 16,3 млрд. куб. м природного газу (на 14%, або на 2,2 млрд куб. м більше, ніж у минулому році в цей же час). Таким чином, це є другим результатом за обсягами запасу газу в Європі.

Про це повідомили в прес-службі компанії "Укртрансгаз" - оператора української ГТС.

Зокрема, більші запаси газу в ПСГ на сьогодні має тільки Німеччина, де накопичено близько 20,1 млрд куб. м, на третьому місці - Італія з запасами близько 15,6 млрд куб. м газу. Однак у сховищах цих країн вільних потужностей для закачування газу майже не залишилося: їх ПСГ заповнені більш ніж на 90%.

Таким чином, сьогодні Україна серед лідерів за запасами природного газу в підземні сховища в Європі. При цьому українські ПСГ - найбільші в Європі - заповнені лише на 51%, зазначив глава "Укртрансгазу" Ігор Прокопів.

Як підкреслив голова НАК "Нафтогазу України" Андрій Коболєв, українські ПСГ можуть стати потужним інструментом для створення європейського резерву газу. Для України та її європейських партнерів це можливість накопичувати газ в літній період, коли ціни на нього найнижчі.

Згідно з оперативними даними Центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгазу", за станом на 15 вересня закачування природного газу здійснюється в шість підземних сховищ в режимі 34,9 млн куб. м на добу.

Нагадаємо, що з 28 серпня інформація про наявні обсяги природного газу в українських ПСГ публікується на інформаційній платформі прозорості асоціації європейських операторів газосховищ (GSE) щодня.

Україна має 13 ПСГ загальною активною ємністю понад 31 млрд куб. м. З них 12 сховищ потужністю 30,95 млрд куб. м і систему магістральних газопроводів експлуатує "Укртрансгаз", ще одне сховище (1 млрд куб. м) кримський "Чорноморнафтогаз".

Як повідомляло ZN.UA, приватні компанії-видобувачі газу в Україні відмовилися брати участь у створенні резервного запасу газу для країни. !zn