З початку 2015 року для потреб України було імпортовано 6,9 млрд кубометрів природного газу.
За даними "Укртрансгазу", станом на 15 серпня, за 7 місяців і 15 днів нинішнього року Україна імпортувала:
- за контрактом з Газпромом – 3,8 млрд кубометрів газу;
- через територію Словаччини – 2,6 млрд;
- через територію Угорщини – 0,4 млрд;
- через територію Польщі – 0,1 млрд.
За цей час обсяг транзиту російського газу через територію України склав 38,9 млрд кубометрів газу, в серпні обсяг транзиту склав 3,1 млрд кубометрів. Заявка на завтрашній день на транзит газу в Європу через територію України становить 229,9 млн кубометрів.
Запас природного газу в підземних сховищах газу (ПСГ) України на континентальній частині (12 ПСГ) становить 13,685 млрд кубометрів газу. Темп закачування газу в ПСГ становить 43,8 млн кубометрів на добу, хоча на початку серпня добовий режим закачування становив 54,5 млн куб. м газу. В основному ПСГ наповнюються газом, який видобувається державною компанією "Укргазвидобування". Приватні газовидобувні компанії, що працюють в Україні, проігнорували пропозицію НАК "Нафтогаз Україна" зберігати свій газ в ПСГ.
В даний час Україна імпортує газ тільки з Словаччини та через територію Словаччини.
За 15 днів останніх обсяг транзиту газу з РФ до Європи склав 11,1 млрд кубометрів газу.
Напередодні старту минулорічного опалювального сезону минулого року в ПСГ України перебувало 16,6 млрд кубометрів, і цього обсягу ледь вистачило навіть в умовах досить теплої зими.
Раніше Алла Єрьоменко в своїй статті "Тепловий удар" на DT.UA припускала, що взимку 2015-2016 рр. Україні потрібно буде близько 28 млрд кубометрів газу.
Автор прогнозує, що в четвертому кварталі 2015-го споживання газу складе близько 13,6 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - 5,1 млрд, імпортований газ - близько 4 млрд, відбір газу з підземних сховищ - близько 4,6 млрд кубометрів), в січні-березні 2016-го - ще близько 14,5 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - близько 5 млрд, імпортований газ - до 2,6 млрд, відбір газу з ПСГ - майже 7 млрд кубометрів).