Угорщина і Сербія фінансують роботи з будівництва газового інтерконектора кожна на своїй території, при цьому спільно вирішуючи питання енергопостачання свого європейського дому. Україна ж, спочатку включена в цей транскордонний процес, може з нього випасти.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Наталія Мессойліді. На її думку, навряд чи це зблизить нас із Євросоюзом.
Говорячи про новий інтерконнектор Угорщина-Сербія, міністр зовнішньої торгівлі і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зазначив: якщо залучити 10 млрд кубометрів газу в рік і створити відповідну транскордонну інфраструктуру, то частина з цих майбутніх поставок можна використовувати в Угорщині, а обсяг, що залишився, передати іншим споживачам.
Сербський міністр гірничодобувної промисловості та енергетики Олександр Антич поінформував про те, що на сербській стороні на трьох ділянках йде будівництво, вже укладено 120 км труб. Передбачається, що до середини грудня 2019 р. сербська ділянка інтерконектора буде побудована, а компресорна станція, яку введуть в експлуатацію до 2020 р., зробить можливими поставки з Сербії всього запланованого обсягу газу.
Детальніше про ймовірне скорочення транспортування газу через Україну читайте в матеріалі Наталії Мессойліді "Угорщина "газує" від України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".