UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може отримувати газ реверсом з Європи в обсязі до 15-20 млрд куб м на рік, - Продан

Для успішного проходження осінньо-зимового періоду 2014-2015 років з української сторони ініційовано переговори про реверсні постачання природного газу зі Словаччини, також є діючі контракти з Польщею та Угорщиною.

Україна вже сьогодні має можливість, у разі гіпотетичного припинення постачань "Газпромом", отримувати газ реверсом з Європи в обсязі до 7-10 млрд куб. м. Окрім того, Київ веде переговори про реверсні постачання газу зі Словаччини, що дозволяє збільшити загальний обсяг газу, який може бути імпортований через західний кордон, до 15-20 млрд куб. м.

Про це у коментарі 3.

Він зазначає, що на сьогодні імпорт і транзит природного газу з РФ здійснюється за діючими контрактами.

Окрім цього, у літній період Україні для забезпечення потреб населення "вистачає" природного газу власного видобутку. В цілому газ власного видобутку забезпечує третину річного споживання - це понад 20 млрд. куб на рік.

Також сьогодні у підземних сховищах газу (ПСГ) знаходиться близько 7 млрд куб. м газу.

Ще одним джерелом газу для України є реверсні постачання з Європи. За словами Продана, Україна "сьогодні, при бажанні, може збільшити обсяг реверсивних постачань через західний кордон до 7-10 млрд. м куб".

А для того, щоб газу вистачило для успішного проходження осінньо-зимового періоду 2014-2015 років, з українського боку ініційовано переговори про реверсні постачання природного газу зі Словаччини, також є діючі контракти з Польщею та Угорщиною.

"Мова йде в цілому приблизно 15-20 млрд. куб. м природного газу на рік", - сказав Продан.

Як запевнив ZN.UA глава Міненерго, Україна не залишиться без газу, навіть у випадку, якщо "Газпром" повністю припинить постачання, хоча подібної інформації від російського монополіста НАК "Нафтогаз України" поки не надходило. !zn

Читайте також:

Міненерго попередило ЄС про можливе припинення транзиту російського газу