UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має намір не допустити назрівання торгової війни з Митним союзом

Мінекономіки обіцяє вмовити країни МС не вводити додаткові мита на шоколад, вугілля і скло.

Україна має намір не допустити введення країнами 3 на шоколад, вугілля і скло. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Ми вже сьогодні приступили до вивчення цих питань і зв'яжемося з Євразійською економічною комісією, щоб не допустити цих заходів. Також аналогічна робота проведена по лінії СОТ", - зазначив урядовий уповноважений з питань співробітництва з Росією, СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

За його словами, необхідні згідно з процедурами СОТ і угод України і МС консультації дозволять сторонам прийняти правильні і виважені рішення щодо введення обмежувальних заходів.

Він підкреслив, що влада готова під час переговорів відстоювати інтереси вітчизняних товаровиробників.

Нагадаємо, введення Україною спеціального мита на весь імпорт автомобілів призвело до того, що Митний союз пригрозив Києву економічними санкціями. РФ заявила, що від введення Україною мит російська економіка щорічно буде втрачати 36,1 млн доларів.

Росія вже направила до СОТ повідомлення про намір ввести додаткові мита на імпорт шоколаду, вугілля і скла з України у відповідь на спецмита на імпорт автомобілів.

Введення спецмит Україною викликало протести низки інших країн, зокрема ЄС, США і Японії.

Нагадаємо, одна з країн-членів СОТ вже вирішила застосувати відповідні санкції. З 12 липня Туреччина отримає право ввести додаткове мито на імпорт з України волоських горіхів у 23%. Цей крок Анкара пояснила прагненням компенсувати свої збитки в обсязі $ 6,11 млн., викликаний погіршенням можливостей для турецького імпорту.

Як відомо, Україна 14 березня 2013 року оприлюднила прийняте у квітні 2012 року рішення про введення спеціальних мит на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Рішення набуло чинності 13 квітня.

Стурбованість введеними обмеженнями висловили ЄС і цілий ряд країн, серед яких США, Південна Корея, Японія і Туреччина. !zn

Читайте також:

Росія обкладе податком український шоколад, вугілля і скло у відповідь на спецмита на автомобілі

Євросоюз втратить 250 млн євро через запровадження Україною мит на іномарки

Євросоюз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спецмит на імпорт авто