Українська компанія 3 і польська PGNiG теж подали заявки на виділення їм частини пропускної здатності німецького газопроводу OPAL, через який російський "Газпром" хоче доставляти більше блакитного палива в Німеччину в обхід України.
Про це повідомляє Rzeczpospolita, додаючи, що цю інформацію нібито підтвердили в українському концерні і у Федеральній агенції з питань мереж Німеччини.
"Газпром" володіє 49,98% спілки, яка керує німецьким газопроводом. А контрольна частка в руках німецької компанії Wintershall.
Угода з російським енергетичним гігантом, яку Єврокомісія ухвалила в понеділок, збільшує доступ російської сторони до OPAL. Таким чином, "Газпром" отримав право транспортувати через газопровід 25,6 мільярдів кубометрів газу на рік, займаючи при цьому 90% пропускної здатності. До цієї угоди російська компанія мала лише доступ до 50% пропускної здатності, а ще половина була передбачена для третіх сторін, таких як польська PGNiG чи український "Нафтогаз". Однак Єврокомісія погодилася передати "Газпрому" ще 40% потужності газопроводу.
Тому PGNiG подала до Європейського суду позов проти рішення Єврокомісії, дочірня її компанія поскаржилася німецькій Федеральній агенції з питань мереж. Польська сторона наполягає на тому, що збільшення доступу Росії до OPAL може становити певні загрози для транспортування газу між Україною і Польщею.
Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що рішення Єврокомісії з надання російському концерну "Газпром" ширшого доступу до газопроводу OPAL порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.
Раніше в коментарі DT.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни. Гончар також зазначав, що Україні слід провести консультації з польською стороною щодо можливості проведення спільних дій проти Єврокомісії, використовуючи судові механізми.