Україна і Білорусь в рамках Дорожньої карти співробітництва у сфері підвищення енергоефективності та використання місцевих паливно-енергетичних ресурсів на 2017-2020 роки будуть спільно реалізовувати проекти з альтернативної енергетики, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.
"У першу чергу, мова йде про спільну розробку потужних пілотних проектів енергетичних кластерів на території регіонів, де перетинаються кордони України і Білорусі. Зі свого боку українські фахівці готові сприяти в пошуку зацікавлених інвесторів, готових вкладати в ці зелені проекти", – йдеться в повідомленні.
Як нагадав голова Держенергоефективності Сергій Савчук, північні регіони України придатні для вирощування енергетичних культур, що є цінною сировиною для біомаси. Її успішно використовують для виробництва тепла.
"Тим більше, що в Україні нещодавно на законодавчому рівні був закріплений стимулюючий тариф для виробників тепла "не з газу". Тому у нас є всі шанси успішно реалізувати потужні енергетичні кластери", – сказав Савчук.
У планах сторін – укладення угод про співпрацю між регіонами України та Білорусі, двосторонні візити на успішно діючі об'єкти з відновлюваних джерел енергії, підвищення кваліфікації українських та білоруських фахівців, проведення спільних бізнес-форумів.
Нагадаємо, Білорусь вперше обійшла РФ щодо постачання скрапленого газу в Україну.
Повідомлялося, що українці найкраще ставляться до Польщі, Білорусі та Європейського Союзу в цілому.