UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готується ратифікувати угоду СОТ про спрощення процедур торгівлі

Угода спрямована на скорочення часу і здешевлення митного контролю, підвищення прозорості та ефективності операцій держорганів, поліпшення розвитку малого і середнього бізнесу.

На ратифікацію у Верховну Раду внесена Угода ВТО щодо спрощення процедур торгівлі.

Як повідомили в прес-службі Кабміну, законопроект №0069, розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі, внесений президентом Петром Порошенком.

Проект закону передбачає ратифікацію протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування СОТ. Це необхідно для виконання Україною внутрішньодержавних процедур в рамках набуття чинності Угодою про спрощення процедур торгівлі.

Положення угоди спрямовані на спрощення митних процедур, сприяння широкому застосуванню системи "єдиного вікна", процедури прискореної відправки товарів, підвищення публічності держорганів та зниження рівня корупції.

Ратифікація документа повинна стати "одним з найважливіших" кроків реформи у сфері міжнародної торгівлі. Як зазначили в уряді, це допоможе поліпшити позиції України у рейтингах легкості ведення бізнесу, а також дасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі.

Згідно з даними ОЕСР, імплементація положень Угоди Україною дозволить знизити на більш ніж 15% торговельні витрати, пов'язані із здійсненням зовнішньоторговельної діяльності.

На сьогоднішній день угоду ратифікували третину членів СОТ (з 50 161), серед яких США, Швейцарія, Японія, Корея, Китай, Тайвань, Гонконг, Сінгапур, Малайзія, Таїланд, Австралія, Нова Зеландія, а також Європейський Союз і всі його 28 країн-членів. Угода набуде чинності після її ратифікації двома третинами членів СОТ.

Раніше стало відомо про те, що Україна відмовиться від радянських техстандартів у 2016 році в рамках переходу на європейські стандарти. Ще 16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Політична частина асоціації вже діє, економічна - зона вільної торгівлі - має запрацювати на повну з 2016 року.

Також в середині січня 2015 року Верховна Рада прийняла закон "Про технічних регламентах та оцінки відповідності", який поступово приведе українське законодавство та стандарти до європейських.