Україна готова збільшити поставки зернових в Туреччину в разі відмови російських трейдерів від торгівлі.
"Якщо Росія припиняє поставляти, то традиційним постачальником туди є Україна. Нам є що туди везти. Не тільки пшеницю й кукурудзу, але і соняшникову олію", - сказав президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.
Як уточнила провідний експерт зернового ринку консалтингового агентства "УкрАгроКонсалт" Єлизавета Малишко, Туреччина дуже вимоглива до якості зернових і зазвичай купує невеликі корабельні партії на 3-10 тис. тонн.
"За чотири місяці 2015/2016 МГ Україна поставила в Туреччину 0,4 тис. тонн кукурудзи і 105 тис. тонн пшениці. В цілому за 2014/2015 МГ наші поставки в цю країну становили по зерну 329 тис. тонн, але збільшити їх в цьому році не складе проблеми", - сказала вона.
За даними керівника аналітичного відділу консалтингової компанії "ААА" Марії Колесник, за 2014/2015 МГ РФ поставила до Туреччини 5,5 млн тонн зернових, що становить 18% загального російського експорту зерна.
"Українська пшениця може частково зайняти нішу, що вивільняється. Якість нашого продовольчого зерна - на високому рівні, тому в разі такої необхідності, думаю, наші трейдери швидко зорієнтуються", - додала експерт.
Раніше російські експортери зерна тимчасово призупинили укладання контрактів на поставку зерна в Туреччину через побоювання обмежувальних заходів.
26 листопада прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив обмежити торговельні відносини з Туреччиною після інциденту з російським бомбардувальником Су-24.
24 листопада турецькі винищувачі ліквідували російський літак Су-24, який залетів в повітряний простір Туреччини після бомбивих ударів на прикордонні райони Сирії. У той же день президент Росії Володимир Путін назвав інцидент "ударом у спину", який завдали "прихильників тероризму" і повідомив, що інцидент призведе до серйозних наслідків для російсько-турецьких відносин.