UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна чекає від МВФ позитивного рішення щодо нового траншу в серпні

Відстрочка засідання щодо подальшої співпраці фонду з Україною не вплине на курс гривні, стверджує глава Мінфіну.

Київ очікує від Ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) позитивного рішення щодо виділення нового кредитного траншу для України в серпні, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк 21 липня.

За його словами, до моменту засідання українська сторона остаточно врегулює всі пов'язані з цим рішенням технічні питання.

"Ми дуже багато зробили... Думаю, в серпні буде рада директорів і буде креативне рішення", - цитує слова міністра "Інтерфакс-Україна".

Данилюк, при цьому, вказав на те, що не законопроекти щодо співпраці з МВФ, не затверджені парламентом, не мають принципового значення для перегляду програми фонду щодо фінансування України, однак їх кількість є тривожним сигналом.

Він також підкреслив, що затримка з рішенням МВФ щодо "українського питання" не вплине на курс гривні.

"Я не бачу жодних передумов для того, щоб курс якось реагував. Ситуація з резервами досить стабільна", - резюмував глава Мінфіну.

Нагадаємо, в календарі засідань ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на найближчий тиждень (до 29 липня) в даний момент не запланована зустріч, присвячена розгляду питання про продовження співпраці з Україною за програмою фінансування EFF.

12 липня міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що для отримання Україною чергового траншу Міжнародного валютного фонду залишився лише останній крок – затвердження рішення про виділення коштів на раді директорів фонду.

Раніше глава Національного банку Валерія Гонтарєва заявляла, що рада директорів Міжнародного валютного фонду до кінця липня ухвалить рішення про виділення Україні траншу в обсязі $ 1 млрд у рамках програми EFF.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках Україна встигла отримати лише два транші.