UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українцям пояснили, як заново оформити субсидію

На подачу документів дають п'ять місяців.

Після того, як уряд ввів нові правила призначення субсидій, українцям доведеться заново подавати документи на її призначення.

Як відзначають в Департаменті соцполітики КМДА, Мінсцополітики дає 5 місяців для переоформлення житлової субсидії. При цьому, незалежно від місяця подачі заяви, субсидія буде призначена за всі 5 місяців, з травнем включно.

Для переоформлення житлової субсидії одержувачу необхідно звернутися в Центри надання адміністративних послуг; або безпосередньо в структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій; Також можна надіслати заповнені бланки поштою на адресу органу соціального захисту населення; Або скористатися електронним сервісом, який розміщений на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Бланки заяви та декларації можна роздрукувати з офіційного сайту Мінсоцполітики для надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення або посадових осіб центру надання адміністративних послуг.

Департамент соціальної політики КМДА також закликає всіх одержувачів житлових субсидій не панікувати і не створювати черг в органи соціального захисту.

Читайте також: Заборгованість населення за послуги ЖКГ збільшилася на 18,6% - Держкомстат

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила, що одержувачі субсидій сплачують за житлово-комунальні послуги близько 10% своїх доходів. Близько 40% одержувачів субсидії становлять домогосподарства з доходом на одну людину, що не перевищує розмір прожиткового мінімуму. Майже 40% - домогосподарства з доходом до півтора прожиткових мінімумів на людину, 17% - з доходом від півтора до двох мінімумів.

Незважаючи на астрономічні суми заборгованості, уряд пішов по шляху подальшого нарощування боргів населення. Одночасно звужуючи доступ до субсидій. З травня газ - аж до 16 грн/кубометр і влітку, і взимку, а через два місяці тариф на електроенергію може зрости вдвічі.

Детальніше про те, до чого може призвести такий підхід, читайте в статті Сергія Следзя «Головне - щоб при затягуванні тарифних гайок не зірвалося різьблення» в ZN.UA.