UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці забирають гроші з гривневих депозитних рахунків

Низькі ставки за депозитами та зростання споживчого попиту спричинило відплив грошей з депозитів.

У третьому кварталі гривневий депозитний портфель в українських банках загалом скоротився на 1,2% до 423,3 млрд. грн. (мінус 5 млрд. грн.). Хоча при цьому гривня зміцнюється. Про це пише LIGA.net із посиланням на дані НБУ.

Ймовірно, це стало результатом відстроченого споживчого попиту за час карантину – люди почали купувати більше товарів.

Крім того, українці забирають гроші з депозитів через невисокі ставки. Прибутковість депозитів іноді вже не перекриває інфляцію, тому вони не привабливі як інвестиції.

Зазначається, що ставка за гривневими терміновими депозитами протягом літа знизилася на 0,1 в.п., а у вересні зросла на 0,2 в.п. та становить 7,6% річних. На рівень ставок впливають ліквідність банків, облікова ставка, рівень інфляції.

За оцінками експертів, наразі депозити знаходяться на найнижчому рівні за останні кілька днів.

Проте банкіри припускають, що тенденція до зниження депозитних ставок для гривні закінчується.

За даними НБУ, валютний депозитний портфель зріс за третій квартал на 0,2% до $9,7 млрд. Депозитна ставка за валютними вкладами впала на 0,2 п.п. та становить 0,6% річних.

Проте банкам нема куди вкладати валюту. Це суттєво гальмує розвиток ринку.

Банкіри прогнозують для гривневих депозитів зростання ставок на 0,5-1 п.п. Для валютних – стабільність. Однак на ринок може негативно вплинути карантин, який змусить населення тримати гроші і не вкладати.

Читайте також: У справі "Укрексімбанку" відкрили кримінальне провадження

Експерти DT.UA очікують помірне зниження курсу долара до гривні, як мінімум, у першій половині листопада. Цей тренд був сформований на початку осені і поки що немає факторів, які можуть його змінити.

Нагадаємо, що чиста купівля Нацбанком валюти на міжбанку за два дні - 18 і 19 жовтня, - склала $173 млн, а всього з початку року - $2 млрд.