UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці не "тягнуть" комуналку: борги у листопаді злетіли на мільярди - дані Держстату

Борги за тепло і гарячу воду вперше зросли більше, ніж борги за газ.

За підсумками листопада 2021 року населення України сплатило за комунальні послуги менш як 70% від нарахованих сум, а борги по оплаті ЖКП злетіли до 72,7 млрд грн. Це випливає з експрес-випуску Державної служби статистики щодо оплати населенням житлово-комунальних послуг у листопаді 2021 року.

Читайте також: В Україні знову діє норма про відключення населення від комунальних послуг за борги

Так, станом на початок грудня борги по ЖКП сягнули 72,7 млрд проти 65,597 млрд гривень у жовтні.

Населення не лише не стало платити менше, а й заплатило за "комуналку" майже на 4 млрд більше, ніж у жовтні - 16,2 млрд грн.

Попри це, оплата населенням житлово-комунальних послуг рекордно впала до 69,6% від нарахованих сум.

Для порівняння, у жовтні українці сплатили 75,2% нарахованих за цей період сум. А з березня по вересень сплата комунальних послуг, з урахуванням боргів минулих періодів, перевищувала 100%.

Найбільша заборгованість, як і раніше, склалася у населення за постачання та розподіл природного газу становила - 29,2 млрд грн (26,1 млрд грн - у жовтні).

Проте, борги за постачання теплової енергії та гарячої води вперше зросли більше, ніж борги за газ – до 23,3  млрд грн. (19,3 млрд грн - у жовтні).

Крім того, за постачання та розподіл електричної енергії – борги склали 6,9 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 6,4 млрд грн, за управління багатоквартирними будинками – 5,6 млрд грн, за надання послуг із вивезення побутових відходів – 1,3 млрд грн.

Читайте також: Борги за комунальні послуги знов пішли вгору: ще до опалювального сезону плюс 4 млрд

Раніше у Кабміні спрогнозували, як подорожчають тарифи у 2022-2024 роках. Так, у 2022 році ціни зростуть: на газ +20%, на електроенергію +17,5%, на гарячу воду та опалення +16%.