UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські банки почали перевіряти клієнтів за Реєстром держзрадників – «ЧЕСНО»

Офіційної бази зрадників від правоохоронців досі немає.

Українські банки почали звертатись до Руху «ЧЕСНО» з проханням надати список із Реєстру держзрадників. Повідомили представники руху.

За їх інформацією, у жовтні таких банків було кілька. Також до громадської організації звернулись представники AI Fintech — розробника фінансово-технічних продуктів для компаній, що працюють у сфері платежів.

«З березня набуває обертів інформаційна кампанія із закликами не купувати російське, не співпрацювати з окупантами та колаборантами, виходити з ринків росії. Невід'ємною складовою соціальної відповідальності усіх підприємств та установ стало припинення ділових відносин з особами, які шкодять національній безпеці та територіальній цілісності України. Для вітчизняних банків особливо актуальним стало питання перевірки клієнтів. У нашому реєстрі є дані про понад 900 держзрадників, а з-поміж зрадників найбільше політиків» — наголошує Віта Думанська, лідерка Руху "ЧЕСНО".

Читайте також: Мер окупованого Скадовська Олександр Яковлєв: «Ключову роль у терорі відіграють саме зрадники»

В громадській організації наголошують, що більшість зрадників тривалий час фінансували сепаратистські рухи та воєнізовані угрупування так званих ДНР/ЛНР.

Саме за статтею «фінансування тероризму» РНБО застосувала санкції до народних депутатів-зрадників  від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука.

«У банках успішно впроваджені системи комплаєнс контролю, які забезпечують нагляд за дотриманням законодавства України, в тому числі  законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму. Саме тому з метою збереження репутації, уникнення правових ризиків банки перевіряють потенційних клієнтів, щоб переконатися в їхній законослухняності. Проте перевірка ускладнюється відсутністю єдиної бази зрадників від правоохоронців та неповною інформацією у відкритих джерелах», - наголошують у «ЧЕСНО».

Читайте також: Zрадник 200: у "ЧЕСНО" перерахували усіх колаборантів, ліквідованих українським підпіллям

Активісти Руху «ЧЕСНО» пропонують банкам звертатися за необхідною інформацією на адресу info@chesno.org. Вони готові безкоштовно надати інформацію про зрадників.

Нагадаємо, за даними руху «ЧЕСНО», лише десята частина справ зрадників дійшла до суду.