UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські аграрії отримають від USAID АГРО кошти за зберігання зерна

270 мільйонів направлять на розвиток елеваторних потужностей.

В Україні підприємства, які надають послуги з доробки та зберігання сільгосппродукції, за програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) отримають співфінансування на розвиток елеваторних потужностей на загальну суму до 270 млн грн, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: Допомога від держави: які виплати передбачені родинам полонених та зниклих безвісти

«Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підтримає українські підприємства, які надають послуги з сушіння, зберігання та доробки зернових та технічних культур. За програмою передбачено 10-15 проєктів співфінансування, з бюджетом від 18 до 36 млн грн кожен», - йдеться в повідомленні.

Проєкти збільшать обсяги та час зберігання зернових та технічних культур, що дозволить агровиробникам отримувати необхідні послуги вчасно та в потрібному обсязі. А потужності з сушіння та доробки зерна збережуть якість продукції. Загалом, це сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні.

Читайте також: Завдяки військовим облігаціям бюджет поповнився на сотні мільярдів гривень

В результаті реалізації проєктів очікується, що не менше ніж 70 мікро, малих та середніх агровиробників (ММСП) отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна. Також очікується, що не менш ніж на 20 тис. т в рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тис. т на рік послуг по сушінню зерна.

Планується, що не менше 50% від загальної кількості наданих послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають агровиробники, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше 500 га.

Читайте також: Наречена Гринкевича-молодшого пояснила, звідки в неї дві квартири та нежитлове приміщення за 4,6 мільйона

Крім цього, в результаті реалізації проєктів будуть збільшені елеваторні потужності переробних підприємств та впроваджені енергоефективні технології.

Кінцевий термін подання заявок для розгляду в першому раунді 14 лютого 2024 року.

Раніше ми писали про те, що Європейська комісія схвалила Румунії програму на 126 мільйонів євро для підтримки портів, через які збільшилися торговельні потоки після початку повномасштабної війни Росії проти України. В рамках плану дій ЄС "Шляхи солідарності" гроші отримають компанії у шести портах.