UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська торгівля оптимістична – оцінка ділової активності перевищила +50

Дослідження ділової активності виявило єдиний сектор, де почуваються дуже впевнено

Торгівля почуває себе дуже оптимістично і показує стрімке зростання відчуття ділової активності, порівняно з іншими бізнесами. За спостереженнями Національного банку України, це єдиний із секторів економіки, що позитивно оцінили свою ділову активність. Торгівля вважає, що на позитивні настрої впливає три фактори: зниження інфляційного тиску гривні, збереження стійкості валютного ринку та сталий споживчий попит. В цілому оцінка ділової активності зросла у лютому до показника 50,1, що суттєво більше, ніж січнева оцінка 38,9.

Читайте також: Ще одна битва України за виживання: утримання компаній у бізнесі — WSJ

Водночас оцінки різних аспектів бізнес-діяльності дуже різняться. Наприклад торговельні підприємства прогнозували збереження темпів здорожчання закупівельних цін на рівні 35,1 (у січні – 34.8). Внаслідок блокування кордонів з Польщею очікування зростання витрат на доставлення продовжує зростати і складає чи не найвищий показник – 65,5 (у січні – 52).

Національний банк України/facebook.com

Зменшення торговельної маржі не очікується на думку більшості опитаних підприємців – 45,9 (у січні – 39.9).

Торгівля розраховує на те, що збереже робочі місця і позитивно оцінюють стан ринку праці саме у своєму секторі – 50,5 (у січні – 49).

Економічні очікування та реальність прогнозів розвитку та дієвості бізнесу співставні із розмірами підприємницької справи. Такий висновок є в аналітичному звіті щодо діяльності промислового бізнесу, рітейлу та аграрного бізнес-сегменту України. Щомісячний звіт за результатами опитування опублікував “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій”.

“56% опитаних підприємств відповіли, що 2023 рік відповідав їх очікуванням, а для 8% навіть перевищив їхні очікування. При цьому, існує зв’язок між відповідністю 2023-го очікуванням і розміром підприємства. Так, 77% великих підприємств 2023-й назвали очікуваним, або таким що перевершує їх очікування. У той же час, серед мікробізнесу таких було лише 54%”, – зазначають експерти ІЕД.