UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська ОГХК підписала контракт із сінгапурською IMMCO, через який втратить 570 тис. дол

Директор держкомпанії "Об'єднаної гірничо-хімічної компанії" Артур Сомов підписав з керівником сінгапурського трейдера IMMCO Лі Ци контракт на суму 10 млн доларів. Згідно з документом, ОГХК повинна поставити на адресу сінгапурської компанії 5 700 т рутилового концентрату за ціною 1070 доларів за т на суму 6,1 млн доларів з відстрочкою платежу 30 днів, передає "24 канал".

Зазначений контракт діє до 31 грудня 2021 року. В кінцевому підсумку продукцію повинні експортувати в Японію.

За даними китайського аналітичного агентства Ferroalloynet, на момент укладення зазначеного договору на умовах FCA в світі вартість рутила складала 1 170 доларів. Тому в рамках угоди дисконт на кожній експортованій тонні складе близько 100 доларів. Якщо врахувати різницю в цінах, то IMMCO зможе вивести з української ОГХК 570 тис. доларів.

Зазначимо, що за даними ЗМІ, компанія IMMCO, а також MCD, "Керамплюс", і "Керамглас" входять в сферу впливу дніпропетровського бізнесмена Віталія Кучука. Зазначені фірми працюють з ОГХК з червня 2020 на ексклюзивних умовах.

Також повідомлялося, що в липні 2020року IMMCO вже викуповувала у ОГХК концентрат ільменіту. Сінгапурська компанія замінила собою американське підприємство Chemours (підрозділ DuPont, який переробляє ільменіт в двоокис титану).

Тоді компанія з орбіти Кучука теж купила товар з дисконтом, який склав 165 доларів за тонну. При цьому компанія з США мала купити концентрат з урахуванням дисконту 185 доларів за тонну. В рамках цієї угоди українська компанія втратила 90 тис. доларів.

У свою чергу колишній т.в.о. голови правління ОГХК Пітер Девіс заявив про те, що почав розслідування проти компаній Кучука, які завдавали шкоди підприємству. За словами Девіса, за це він поплатився своїм місцем в компанії. На початку жовтня Фонд держмайна звільнили Девіса з ОГХК.

Колишній глава правління також розповів про те, що останні три місяці співробітництв ОГХК з фірмами Віталія Кучука лобіювали заступники голови правління Тетяна Гогенко і безпосередньо Сомов. Це й призвело до фінансових проблем на підприємстві.

Зокрема, з початку року філія "Вільногірський ГМК" двічі зупиняли. Також два рази були зірвані терміни виплати зарплати гірникам через касові розриви.

При цьому "Об'єднану гірничо-хімічну компанію" в 2020 році планують продати. Зараз підприємство перебуває в управлінні Фонду держмайна.

Згідно з фінансовою звітністю компанії, за три квартали 2020 року, надходження від реалізації продукції знизилися в два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 - з 2,588 млрд гривень до 1,265 млрд гривень. При цьому Кабінет міністрів затвердив фінансовий план ОГХК на 2020 з чистим прибутком 575,67 млн гривень.