UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українки в Україні вибирають роботу з більшою зарплатою, а в Польщі - шукають комфорту

У Польщі знаходиться понад 1 мільйон українських біженців.

Для жінок в Україні найвагомішим фактором вибору роботи серед десяти найбільш значних є висока заробітна плата (24% опитанних). Хоча великий заробіток менше цікавить українок у Польщі (вибрали 18% респонденток). Вони віддають перевагу комфортному середовищу та лояльному керівництву, за що проголосували 22%. Про це свідчить дослідження факторів вибору місця роботи серед жінок від міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Зазначається, що на території України українки переймаються лояльним шефом та колегами менше – це важливо для 18% опитанних.

Зручне місце розташування роботи у Польщі вважають перевагою 9% опитанних, у той час, як в Україні це хвилює усього 3%. А пункти “можливість кар’єрного росту та саморозвитку” та “гнучкий графік роботи”  майже однаково важливі для українок у двох країнах – по 9% в Україні, у Польщі – по 8%.

Офіційне працевлаштування українок у Польщі цікавить більше — 20% проти 16% в Україні. А соціальне страхування — менше: 6% в Україні проти 9% у Польщі.

Цікаво, що за “наявність тривалої відпустки” та “можливість відряджень”, проголосувало 0% українок у двох державах серед усіх опитаних. В міжнародній агенції кажуть, що такі відповіді притаманні здебільшого для українців. Адже працевлаштовуючи громадн інших країн, ці фактори є значно важливішими.

“У Польщі знаходиться понад 1 мільйон українських біженців, 71%  утримують себе самостійно, переважна частина з них – жінки. Починаючи від 24 лютого ми працевлаштували у Польщі понад 20 тис. жінок. Польські роботодавці дуже конкурують саме за українок, тому повсякчас намагаються покращити умови співпраці. Аби допомогти керівникам компаній реагувати на пріорітети українок, ми дослідили фактори, які впливають на вибір наших жінок щодо місця роботи.” – каже Анна Джоболда, директорка з рекрутації Gremi Personal.

В агенції додають, що фактори вибору роботи для українок на території України та в Польщі відрізняються через зрозумілі причини: незнання мови і як наслідок складність знайти роботу за фахом. Однак нагадаємо, що 52% українців у Польщі вже вчать мову задля опанування профільної роботи.

В дослідженні взяли участь 1380 жінок в Україні і стільки ж у Польщі. Опитування проводилося протягом перших двох тижнів січня 2023 року методом електронного анкетування.

Читайте також: Австрія на рік продовжила право на проживання для українських біженців

З 1 березня українцям, які користуються у Польщі соціальними правами, при в'їзді до країни буде необхідно пред'явити документ diia.pl.