Для успішного проходження опалювального сезону Україні треба докупити ще як мінімум 1–2 млрд. кубометрів газу, які за нинішніми цінами можуть коштувати близько півтора-два мільярди доларів, пише у своїй статті для ZN.UA Ігор Маскалевич.
Так, за весну-осінь минулого року до сховищ було закачано лише три мільярди кубометрів газу. При цьому ще кілька років тому стільки закачували за місяць. Власний видобуток теж знизився - зараз країна видобуває навіть менше, ніж 2015-го, коли поставила за мету нарощувати видобуток. Наразі активного газу в підземних сховищах вже менше 8 млрд кубометрів і, за словами автора, у середині лютого очікуються реальні проблеми із підйомом газу із підземних сховищ. А до квітня у сховищах залишиться лише буферний газ і у кращому разі близько мільярда кубометрів зверху.
«Складено кілька сценаріїв від різних відомств, і всі вони сходяться на тому, що треба докупити мінімум 1–2 млрд кубометрів (краще три, але це вже швидше мрії, а не цілі). За нинішніх мізерних часів і цін коштує це мільярд півтора-два доларів, яких немає», - зазначає автор.
Також до жовтня 2022 року Україні треба мати 17–18 млрд, тобто закачати понад десяток мільярдів кубометрів, 6–7 млрд із яких — імпорт.
«Для закупівлі 10 млрд кубометрів знадобляться чи не всі доходи НАК за минулий рік та зростання тарифів на додачу. У бюджеті грошей для підтримки «Нафтогазу» немає, його взагалі спочатку верстали із середньорічною ціною газу в 220 дол., потім перерахувавши по 350, хоча ринок давно оперує чотиризначними цінами», - наголошує Маскалевич.
Як Україні пройти цей опалювальний сезон в умовах спустошеного газосховища та високих цін на газ читайте у статті Ігоря Маскалевича для ZN.UA "Про дефіцит газу, грошей та здорового глузду".