UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні потрібно 100 мільярдів євро для виконання зобов'язань перед ЄС щодо зменшення викидів - Шмигаль

Найбільшою проблемою залишаються викиди теплової генерації.

Щоб зменшити викиди до 35% від рівня 1990 року Україні знадобиться більше 100 мілрд євро капітальних інвестицій протягом 10 наступних років. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час виступу на Українському енергетичному форумі, повідомляє "Укрінформ".

"Ми активно включилися у формування українського зеленого курсу, який хочемо синхронізувати з Європейським зеленим курсом, і робимо для цього багато зусиль... Щоб зменшити викиди до 35% від рівня 1990 року, за підрахунками Міністерства екології, нам знадобиться більше 100 млрд євро капітальних інвестицій в протягом 10 наступних років ", - сказав Шмигаль.

Він нагадав, що Україна має певні зобов'язання щодо зменшення викидів забруднюючих речовин, це стосується перш за все теплової генерації.

"Відповідне переобладнання коштуватиме понад 4 мільярди євро за розрахунками того ж міністерства. Не дивлячись на те, що теплова генерація забезпечує необхідні для енергосистеми маневрені потужності - це виклик, який ми стратегічно опрацьовуємо на рівні держави", - зазначив прем'єр.

Він запевнив, що розвиток ринку газу, синхронізація з Європейською енергетичною системою та розвиток ринку газу є також одним із завдань для влади.

Читайте також: Екологічна катастрофа в Донбасі може статися вже через пару місяців — Резніков

Нагадаємо, що Європейська комісія має намір представить великий пакет законодавчих пропозицій для мети скоротити викиди вуглекислого газу країнами-членами ЄС на 55% до 2030 року.

Також в Україні планують затвердити Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища на 2021-2025 роки. Станом на сьогоднішній день поводження з відходами в Україні дуже хаотичне і не відповідає європейським нормам. Україна - найбрудніша країна в Європі і одна з найбрудніших в світі. Тому міжнародні інвестори не бачать сенсу будувати в Україні сучасні сміттєпереробні заводи. Детальніше читайте в матеріалі "Президент ініціює реформи в сфері навколишнього середовища: чого нам очікувати?"