UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна збільшила імпорт газу з ЄС до максимальних показників

Обсяг транспортування газу склав майже 570 млн кубометрів.

У серпні 2021 року обсяг транспортування газу з ЄС в Україну склав майже 567 млн кубометрів.

Показник на 68 млн кубометрів більше, ніж в липні, і став найвищим у 2021 році, повідомляє пресслужба "Оператора ГТС України".

У серпні надходження з Польщі збільшилися майже в 5 разів (в липні - 7 млн кубометрів, в серпні — приблизно 35 млн кубометрів), але основним напрямком імпорту газу залишається Угорщина - 87% від усього обсягу.

Всього в поточному році було імпортовано 1,7 млрд кубометрів газу.

Експорт разом з реекспортом природного газу з України в країни Європи в серпні склав понад 76 млн кубометрів, що в порівнянні з липнем більше на 22 млн кубометрів внаслідок постачання газу до Угорщини. Всього з початку року експорт і реекспорт склав 886 млн кубометрів.

У серпні було проведене тестове постачання газу Трансбалканського газовим коридором: з Румунії в серпні було імпортовано 2,272 тис кубометрів газу. Зараз тестування цього напрямку триває.

Читайте також: «Газпром» відмовився бронювати додатковий транзит газу, незважаючи на зростання цін в ЄС - Оператор ГТС

Оператор ГТС України на замовлення своїх клієнтів вперше здійснив реверсне транспортування газу по Трансбалканського газового коридору — з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну, що продемонструвало технічну здатність цього маршруту.

Станом на 1 вересня 2021 оку у підземних сховищах (ПСГ) України накопичено понад 18,16 млрд кубометрів. Це 58,7% загальної місткості ПСГ, що відповідає середньому рівню наповненості газосховищ Європи.

Нагадаємо, "Нафтогаз" виконав завдання уряду по накопиченню 17 млрд кубометрів газу до зими. Однак поповнення запасів триватиме до жовтня. У НАК прогнозують, що до опалювального сезону в ПСГ буде не менше 19 млрд кубометрів газу.

Крім відбору запасів з підземних сховищ газу, блакитне паливо для споживачів також надходить від вітчизняних газодобувних підприємств, а також імпортується з інших країн.

Також в Міністерстві розвитку громад і територій розповіли про те, що за станом на початок вересня регіони готові до старту опалювального сезону майже на 80%. Йдеться про підготовку будівель, об'єктів водопостачання та водопровідно-каналізаційного господарства.