UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна зацікавлена в якнайшвидших гарантіях МВФ - Марченко

Йдеться не тільки про цей рік, а й про 2022-2023 роки

Перегляд програми stand-by і отримання другого траншу МВФ є для України принциповим питанням.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі "Інтерфакс-Україна" в кулуарах форуму "Україна 30".

За його словами, влада України зацікавлена в якнайшвидшому успішному завершенні переговорів з Міжнародним валютним фондом про перший перегляд програми stand-by.

При цьому він підкреслив, що Україні необхідно загарантіровать себе в програмі, виконати зобов'язання, які є, і отримати транші.

«Для нас це принципово. Тому, що мова йде не тільки про цей рік, а й про 2022-2023 роках, які у нас також досить напружені », - заявив Марченко.

Також він додав, що поточна ситуація на ринку облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) влаштовує Мінфін.

«Інвестори нам вірять. У нас чітка, зрозуміла їм логіка дій. Ми не пропонуємо їм інструменти, що не прораховані, що не робимо не прорахованих кроків, ми прогнозовані, тому нам вірять », - зазначив міністр.

Марченко додав, що Україна не може занадто довго обходитися без зовнішніх запозичень, оскільки повинна виконувати зовнішні боргові зобов'язання. Водночас міністр ухилився від прямої відповіді на питання, коли Мінфін планує випуск єврооблігацій.

«Поки нема про що говорити», - сказав він.

Читайте також: Зеленський повідомив про розбіжності з МВФ щодо питання Вищої ради правосуддя і Конституційного суду

Нагадаємо, що Місія МВФ завершила роботу в Україні. Сторони не домовилися про перегляд програми stand by.

Відкриття ринку газу для населення довгий час було одним із зобов'язань України перед МВФ. Без держрегулювання ринок пропрацював лише пів року. Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що однією з умов отримання Україною наступного траншу від МВФ буде врегулювання ситуації на ринку природного газу для населення.

Серед проблемних питань залишається, зокрема, прийняття закону про Вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП. Для позитивного результату необхідно також прийняття вже внесених до Верховної Ради нових поправок до закону про Нацбанк і банках і відмова від обмеження цін, введених цієї зими на енергоринку, а також велика ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудиту COVID-фонду.