UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна запровадила санкції проти 360 російських громадян та компаній

Санкції запроваджені на десять та п'ять років відповідно. 

Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 7 грудня ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про запровадження нових санкцій щодо російських громадян та компаній. У переліку понад 180 фізичних та стільки ж юридичних осіб.

Зокрема, згідно з документом про введення санкцій, обмеження накладено на керівника міжрегіонального управління Росфінмоніторингу Андрєя Довбня, головного конструктора ТОВ НТЦ "Північно-західна лабораторія" Алєксєя Кунєвіча, виконавчого директора компанії Streit Group Германа Гуторова, директора Луганського авіаремонтного заводу В'ячеслава Варича та інших керівники підприємств оборонною промисловістю, зокрема ті, що працюють на території окупованих Донецької та Луганської областей України.

До  переліку підприємств, на які накладено санкції, ввійшли пов’язані з російським військово-промисловим комплексом ТОВ "Амітрон Електронікс", АТ "Прилади, Сервіс, Торгівля", ТОВ "Телеком та Мікроелектронік Індастриз", ТОВ "Радіодеталь Постачання", ТОВ "Наукові прилади та системи", ТОВ "Електро Сі".

Зокрема 169 зі 181 юридичної особи, проти якої введені санкції, зареєстровані у Росії, решта – у тимчасово окупованому Криму, Ірані, Китаї, Узбекистані, Казахстані та інших країнах.

Згідно з додатками до рішення РНБО, обмежувальні заходи запроваджені на десять та п'ять років.

Читайте також: США запровадили санкції проти оборонного сектору Білорусі та «гаманців» Лукашенки

Водночас аналітики Atlantic Council сумніваються в тому, що за 22 місяць повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні антиросійські санкції досягли своїх цілей, як от значно зменшити доходи Росії від експорту сировинних товарів, підірвати військовий потенціал Росії та її здатність вести війну і завдати значного болю російській економіці. На жаль, усі ці обмежувальні економічні заходи мали лазівки, винятки або недоліки, якими Росія скористалась.

Раніше голова правління StateWatch Олександр Лємєнов у своєму розслідуванні розказав про авіаперевізника «Волга-Днєпр» який на другому році війни не надто страждає від санкцій. Компанія досі має підрозділи у низці країн ЄС і в США та продовжує старанно працювати на путінський режим – читайте докладніше у статті «Крила Путіна» на ZN.UA.