Міністерство фінансів України привітало рішення Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей та фінансуванню тероризму (FATF) обмежити роль і вплив РФ у організації, а також закликало держави підтримати остаточне припинення членства Росії в FATF та включення її в “чорний список”. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
У відомстві зазначили, що рішення про обмеження участі РФ в цьому міжнародному органі є доказом того, що російське вторгнення в Україну не відповідає мандату, принципам і зобов’язанням FATF.
“Україна закликатиме до подальших кроків від FATF під час жовтневого пленарного засідання у зв’язку з порушеннями стандартів FATF Росією, включаючи порушення конкретних технічних вимог та невідповідність критеріям ефективності, які були висунуті Україною”, – йдеться в повідомленні.
У міністерстві звернули увагу на значні ризики того, що держава-агресор займається відмиванням грошей, фінансуванням тероризму й поширенням зброї масового ураження, порушуючи стандарти й принципи організації.
Як зазначається, Україна продовжить надавати своїм партнерам у світі відповідні дані для того, аби гарантувати, що під час наступних оглядів, FATF вживатиме заходи з метою захисту міжнародної фінансової системи.
Міністерство фінансів закликало й інші країни підтримати цей процес та ухвалити остаточне виключення РФ з FATF, а також її внесення до “чорного списку”
Згідно з повідомленням, відомство вже почало консультуватися з Державною службою фінансового моніторингу України для того, щоб надати національним фінансовим інституціям та іншим суб'єктам первинного фінансового моніторингу офіційні рекомендації стосовно ризиків операцій з російськими активами.
Також звернення стосуватиметься впливу червневого засідання FATF на способи оцінки таких ризиків.
У Мінфіні додали, що рішення про обмеження ролі РФ у FATF “вкотре демонструє, що Росія перетворилася на державу-вигнанця на міжнародній арені, розпочавши жорстокий неспровокований напад на Україну”. І пояснили, що призупинення діяльності Росії в цій організації – це додатковий ризик для ведення бізнесу з країною, який стосується всіх всіх міжнародних компаній.
Раніше Міжнародна робоча група щодо санкцій проти Росії, очолювана дипломатом Майклом Макфолом і керівником ОП Андрієм Єрмаком, представила дорожню карту для посилення фінансових санкцій проти держави-агресора.
У ній, зокрема, рекомендується визнати Росію державою–спонсором тероризму та внести її до "чорного списку" Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (FATF).