UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна втратила десятки мільярдів від страйків польських фермерів на кордоні

Якщо бюджет країни втратив за час страйків 8 млрд грн, то бізнес - понад 62 млрд грн.

Український бізнес через страйки на кордоні з Польщею у листопаді-грудні 2023 року і частково в січні 2024 року втратив понад 1,5 млрд євро (або 62 млрд грн), пише "Укрінформ". Крім того, до державного бюджету не надійшли близько 8 млрд грн митних платежів. Такі розрахунки з посиланням на Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики навів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

Читайте також: Польща запропонує ЄС заборонити імпорт продовольства з Росії та Білорусі

"Це надвеликі кошти і сума продовжує зростати. Фактично, сьогодні простою перевізника протягом доби сягає більше 200 євро. Це збиток тільки від простою, я вже не говорю про втрачені контракти, можливість реалізувати вчасно свою продукцію, пеню внаслідок несвоєчасного постачання продукції", - наголосив Денис Марчук.

За його словами, наразі відбуваються переговори як із Польщею, так і на рівні тристоронніх відносин між Україною, Польщею та Європейською комісією.

Читайте також: Кулеба обговорив з главою МЗС Польщі ситуацію на кордоні та подальшу підтримку України

"Сподіваємося, що ті умови, які, зокрема, погоджуються між Єврокомісією і Польщею, призведуть до розблокування митних пунктів ще до моменту формування робочих зустрічей, які заплановані на 29 березня між Україною і Польщею, щоб бізнес міг рухатись спокійно", - зазначив Денис Марчук.

Раніше ми писали про те, що польські фермери виступають проти так званої Зеленої угоди (The European Green Deal). Це набір ініціатив, висунутих Європейською комісією з метою зробити Європу кліматично нейтральною до 2050 року.

Для сільського господарства чутлива історія. Ось цілі до 2030 року:

Інші ж вимоги різняться від країни до країни. Більше про це читайте в статті Юлії Самаєвої "Розблокування кордону сьогодні не вирішить наших проблем завтра. Чому нас вчать польські фермери" на сайті ZN.UA.