UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна вперше у своїй історії почала фізичний імпорт газу з Угорщини для власних потреб

Угорський напрямок став другим гарантованим маршрутом для імпорту газу в Україну.

Україна з сьогоднішнього дня, 1 січня, почала фізично імпортувати газ з Угорщини. До цього дня українсько газотранспортна система могла працювати виключно у напрямку з України до Угорщини. Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні вперше в історії розпочався фізичний імпорт газу з Угорщини в Україну. Угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть і у разі відсутності транзиту", – написав він.

Цей маршрут відкриває можливість для постачання до України газу з хорватського LNG-терміналу на острові Крк.

Угода між Оператором ГТС України та угорською FGSZ дозволяє фізично транспортувати до 8 млн куб. м природного газу щодоби (2,9 млрд куб. м на рік) з Угорщини до України. Разом із наявними 27 млн куб. м добових потужностей зі Словаччини це збільшує загальний обсяг гарантованих можливостей для імпорту газу до України до 35 млн куб. м на добу.

Додаткові гарантовані потужності для імпорту газу з Європи з'явилися вперше з 2014 року.

Гарантована потужність дає право користування визначеним обсягом на постійній основі, тоді як переривчасту потужність імпорту (її загальний обсяг – понад 250 млн куб. м на добу) не можна використовувати у разі відсутності транзиту.

Читайте також: «В нас достатні запаси газу» — Зеленський в Раді

Раніше в Операторі ГТС розповіли, як забезпечуватимуть газом українців у разі вторгнення РФ. Систему буде переведено на забезпечення першочергових потреб країни.

"Нафтогаз" не має грошей на купівлю імпортного газу, необхідного для проходження першого кварталу 2022 року. Про це у своїй статті  для ZN.UA  написав Андрій Коболєв, екс-глава правління НАК "Нафтогаз України" -   "Прогноз-2022. Що буде з газом?"     .

Також Коболєв перерахував причини, через які Україна змушена буде імпортувати газ на початку 2022 року.