Верховна Рада ратифікувала лист про внесення змін № 3 до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком в рамках проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Проєкт закону №0113 підтримав 281 народний депутат.
«Проєкт Закону… розроблено з метою використання коштів Європейського інвестиційного банку у сумі 50 млн євро для забезпечення здійснення вакцинації населення України від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», – йдеться у пояснювальній записці.
Так, проєкт акта пропонує передбачити можливість спрямування коштів програми на:
- закупівлю вакцин проти COVID-19;
- обладнання для забезпечення зберігання цих вакцин (холодильний ланцюг);
- логістичної інфраструктури;
- ІТ-рішення для контролю та моніторингу температури зберігання вакцин;
- медичного обладнання тощо.
Крім того, документ визначає орієнтовний перелік робіт, які можуть фінансуватися в рамках нових напрямів.
Також уточнюється процедура закупівель у рамках реалізації субпроєктів щодо боротьби COVID-19. Згідно з пояснювальною запискою, документ узгоджує передумови вибірки коштів для фінансування субпроєктів щодо боротьби з коронавірусом.
Що стосується умов кредитування, то для відповідних субпроєктів його термін становить 15 років, в тому числі 3 роки – пільговий період.
Ухвалений Радою документ продовжує термін доступності кредитних коштів до 23 липня 2025 року для всіх типів субпроєктів.
Повідомлялося, що до червоної зони ризикують потрапити сім областей, якщо не посилять карантинні обмеження – Житомирська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька та Чернівецька.
Крім того, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні в середу прийняла рішення віднести Сумську область до «червоної» зони епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції COVID-19 з суботи, 23 жовтня. Також на днях до червоної зони має потрапити Київ.