UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна ризикує втратити металургію, ГЗК та хімічні підприємства - Федерація роботодавців 

Енергоємні заводи не можуть конкурувати за ресурс. 

Федерація роботодавців України (ФРУ) разом з підприємствами, що входять до її складу,  11 червня публічно розкритикували рішення Кабміну, яке гарантує відсутність відключень електроенергії тим підприємствам, які 80% ресурсу купують по імпорту. ФРУ попередила про наслідки такого рішення. Про це пише Telegram-канал Монополіст. 

Зазначається, що ля енергоємних підприємств – металургії, ГЗК, хімічних підприємств – це економічна смерть. Оскільки треба йти в банкрутство, або вимикатись під час графіків відключень.

В ФРУ вважають, що, враховуючи технологічні цикли на таких підприємствах, це призведе до довготривалих простоїв. Відповідно – мінус по виручці, податках, робочих місцях і ВВП для країни.

Що трапилось?

Наразі підприємства почали конкурувати за імпортний ресурс, щоб уникнути відключень. В години пікового споживання потужність імпорту досягає технічної межі – 1,7 ГВт.

"Так от, з початку червня у пікові години вартість перетину на румунському напрямку доходила до 150 євро/МВт-г. При цьому вартість е/е на РДН Румунії складає 100-120 євро/МВт-г. Тобто плата за перетин збільшує ціну ресурсу для споживача в 2,5 рази", - йдеться у повідомленні. 

Повідомлялось, що енергетики прийняли рішення збільшити обмеження споживання електроенергії на сьогодні, 20 червня, через нічні атаки росіян по енергетичній інфраструктурі України.