Українська влада звернулась до FATF із закликом щодо виключення РФ зі списку членів FATF. А також щодо визнання РФ, як країни, яка своїми діями здійснює терористичні акти та розповсюдження зброї масового знищення, тобто внесення РФ до чорного списку FATF. Про це йдеться у зверненні Державної служби фінансового моніторингу України.
«Водночас розгляд цього питання відбувається надзвичайно повільно та на нашу думку потребує посиленої уваги з боку ключових партнерів України. Враховуючи зазначене, звертаємось до Вас із проханням сприяти розгляду FATF цього питання з метою подальшого санкціонування РФ за її тяжкі злочини», - йдеться у повідомленні.
Наслідки включення Росії до чорного списку FATF:
У відомстві додали, що чорний список FATF має пряме відношення до банківської системи та міжнародної торгівлі. Будь-які платежі на користь одержувачів у цьому списку обов'язково підпадають під підозру. Більше того, часто фінансові установи взагалі відмовляються проводити операції з контрагентами з держав з чорного списку – щоб уникнути зайвих питань з боку контролюючих органів.
На практиці це означає, що всі контрагенти (юридичні та фізичні особи) із країни, що внесена до чорного списку FATF, мають низку обмежень у всіх країнах світу:
- віднесення до категорії високого чи неприйнятно високого ризику;
- відмова від ділових відносин, відкриття рахунків, обслуговування;
- затримка та ретельна перевірка всіх платежів, їх “замороження”;
- відтік інвестицій з країни, що включена до чорного списку FATF, інфляційні процеси і т.п.
Станом на сьогодні ЄС через свої органи (ЄК, ЄБРР, ЄЦБ) є вагомим представником серед 37 держав-членів FATF.