UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна пропонує Європі поступове енергетичне ембарго Росії

Потужності "Північного потоку-1" можна компенсувати газогонами Польщі та України.

Україна пропонує Європі поступово вводити ембарго на використання російських енергоносіїв, і почати це робити з газогону "Північний потік-1". Про це розповів гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв'ю ТСН.ua.

"Наша пропозиція щодо депутінізації "Північного потоку-1", депутінізації Європи – це поступове введення ембарго на цей газогін. Ми розуміємо, що Європа не може одразу відмовитися від російського газу. Але поступово вона планує це робити", - сказав Макогон.

За його словами, спочатку можна ввести обмеження на транзит "Північним потоком-1" в обсязі 50%. Постачання газу до Німеччини можна продовжити газотранспортними системами України та Польщі.

"І "Ямал", і наша ГТС здатні додатково транспортувати 20-30 млрд куб. м газу, що фактично збільшить залежність РФ від нашої газової інфраструктури. Вони розумітимуть, що, якщо пошкодять нашу ГТС, то не зможуть експортувати газ до Європи. Тому така наша пропозиція, і ми наразі дуже активно її обговорюємо з нашими європейськими та американськими колегами", - прокоментував Макогон.

Він підкреслив, що Європа має диверсифікувати свої джерела постачання газу, транспортуючи "блакитне паливо" з Африки. Катару, переходячи на інші джерела енергії.

Нагадаємо, Україна проводить активні переговори та консультації з європейськими та американськими партнерами щодо обмеження поставок російського газу в Європу через "Північний потік - 1". 

Раніше, після вторгнення Росії в Україну заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд назвала газпромівський "Північний потік-2" мертвим шматком металу на дні моря.

Міжнародне співтовариство неодноразово попереджало російську федерацію, що озброєна агресія проти України поставить крапку на проекті "Північний потік-2".

Зокрема, у січні 2022 року офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі радіостанції National Public Radio заявив: "Я хочу донести гранично чітко: якщо Росія тим чи іншим шляхом вторгнеться в Україну, реалізація "Північного потоку-2" не зрушить з місця. Ми хочемо, щоб це було гранично зрозуміло".

У країнах Євросоюзу спостерігається розкол у питанні ембарго на російську нафту, газ та вугілля. Так, заборону на постачання російської нафти блокують Німеччина та Нідерланди.