UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна продовжує експортувати металобрухт прискореними темпами - експерт

Експортери українського металобрухту б'ють рекорди.

Ломозаготівельні компанії за 10 місяців 2021 року експортували з України понад 500 тис. т металобрухту, що у 15 разів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, тим самим спровокувавши дефіцит цієї сировини на внутрішньому ринку. Про це повідомив економіст Валерій Клочок.

«Цього року експортери українського металобрухту б'ють рекорди. Вже із країни вивезено півмільйона тонн стратегічної сировини. Це у 15 разів більше, ніж за той же період 2020 р., тобто, кожну шосту тонну українського металобрухту вже вивезено з країни», - сказав він, передає "Апостроф".

За його словами, темпи експорту брухту не знижуються. «Ми вже можемо говорити, що експорт становив 48 тис. т. Це навіть більше, ніж у вересні. Кабінету міністрів України необхідно терміново зупинити безконтрольне вивезення сталевого брухту, без якого не зможуть працювати металургійні заводи», - зазначив експерт.

Клочок повідомив, що зараз у світі спостерігається глобальний дефіцит брухту, і всі країни намагаються залишити його у себе. «Євросоюз до кінця року збирається запровадити заборону на експорт металобрухту, Росія підвищує експортне мито. Адже це наші сусіди, відповідно, найбільші імпортери, наприклад Туреччина, прийдуть в Україну і ще більше знекровлять нашу металургію», - наголосив він.

Експерт нагадав, що виплавка сталі без металобрухту неможлива технологічно. "Це означає, що українські металурги залишаються без сировини - для того, щоб на цій сировині працювали металурги в інших країнах", - пояснив експерт.