UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна після 15 років зусиль нарешті долучилась до групи найбільших аграрних експортерів в СОТ

Група не підтримує експортні субсидії і державну підтримку аграріїв.

Україна увійшла до Кернської групи, яка в межах Світової організації торгівлі (СОТ) об’єднує прихильників більшої лібералізації міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Таку заяву опубліковано Кернською групою за підсумками засідання на рівні міністрів сільського господарства в Абу-Дабі.

У документі зазначається: "Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи, відзначаючи спільну прихильність України до відкритої, справедливої, ринково орієнтованої системи торгівлі сільськогосподарською продукцією".

Україна почала процес приєднання до групи великих експортерів сільгосппродукції в межах СОТ ще наприкінці 2009 року. Із 2020-го вона мала статус спостерігача в Кернській групі.

Група проголошує, що прагне досягти "вільної та справедливої торгівлі в сільському господарстві, яка забезпечує реальні та стійкі вигоди для країн, що розвиваються". На практиці вона виступає за відмову від будь-яких експортних субсидій і державної підтримки аграріїв.

До об’єднання, окрім України, входять Канада, Південно-Африканська Республіка, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, Аргентина, Болівія, Бразилія, Гватемала, Колумбія, Коста-Рика, Парагвай, Перу, Уругвай, Чилі. 

Кернську групу створили 1986 року країни-члени СОТ, на які припадає 30% світового аграрного експорту.

Нагадаємо, на початку лютого фермери розпочали нову серію протестів по всій Польщі, які включали майже повну блокаду всіх українських прикордонних переходів, а також перебої в роботі портів і на дорогах по всій країні.