UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна надіслала скаргу до Єврокомісії з фактами щодо ролі Газпрому в рекордному зростанні цін у Європі

Зі скаргою звернувся "Нафтогаз", який також подає пропозиції, яким чином можна нормалізувати ситуацію на газовому ринку Європи.

"Нафтогаз України" звернувся до Європейської Комісії зі скаргою на зловживання російським Газпромом домінуючим становищем на європейському ринку газу, які призвели до рекордного зростання цін у Європі. Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу".

"Національна компанія подала клопотання до Генерального директорату з конкуренції (Directorate General for Competition) про вжиття негайних заходів для нормалізації ситуації", - зазначають в "Нафтогазі.

Звернення "Нафтогазу" до Єврокомісії містить короткий опис зловживань та антиконкурентних дій з боку російського монополіста - компанії Газпром:

Читайте також: РФ не забронювала вільні потужності ГТС України на січень попри нестачу газу в Європі - Макогон

Надалі компанія надасть Європейській Комісії також розширені та доповнені матеріали, які підтверджують указані факти.

"Нафтогаз" також звертає увагу Європейської Комісії, що указані дії Газпрому є ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін у Європі.

"Метою таких дій є, зокрема, створення штучного дефіциту газу та тиск на Європейський Союз задля якнайшвидшого запуску газопроводу "Північний потік-2" без дотримання вимог європейського законодавства. Дії Газпрому прямо суперечать європейському антимонопольному законодавству та вже призвели до зростання цін до рекордної позначки $1921 за 1 тис. куб. м (станом на 21 грудня 2021 року)" - наголошують в "Нафтогазі".

Читайте також: РФ не забронювала вільні потужності ГТС України на січень попри нестачу газу в Європі - Макогон

Відтак "Нафтогаз" просить Європейську Комісію вжити комплекс негайних забезпечувальних заходів.

"Пропозиції "Нафтогазу" спрямовані на якнайшвидше розв’язання енергетичної кризи в Європі, є справедливими та зваженими", - наголошується в повідомленні української компанії.

Нагадаємо, що РФ чітко дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення постачання газу можливе за умови, якщо європейський регулятор схвалить сертифікацію оператора «Північного потоку-2». 

Зазначається, що РФ готова обміняти збільшення постачання на схвалення запуску газопроводу на всіх рівнях. При цьому РФ потрібні гарантії, що газопроводу дадуть працювати. Також Росія наполягає на транзиті в обхід України.