UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може відмовитися від газу: Вітренко розповів, чим можна замінити викопне паливо вже наступного року

Глава «Нафтогазу» вважає, що задля стабільності енергетичної системи країни потрібно шукати альтернативні джерела опалення.

Україна може відмовитися від використання природного газу в якості основного джерела централізованого опалення вже наступного року. Для цього країна повинна перейти на видобування тепла та електроенергії з біомаси. Таку думку висловив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко під час брифінгу для журналістів, повідомляє «Укрінформ».

За словами очільника енергетичної компанії, позитивним прикладом для інших міст може стати Житомир, в якому вже використовуються технології альтернативних джерел опалення. 

«Досвід Житомира показує, що в більшості випадків можна до наступного опалювального сезону перейти з природного газу на опалення, наприклад, на біомасу, сміття. Крім того, що ми вивчаємо цей позитивний досвід, ми працюємо з містом Житомир над трьома проектами, які дозволяють виробляти тепло й електроенергію з біомаси. У даному випадку — це біомаса та RDF (refuse derived fuel — тверде вторинне паливо). Це економічно та екологічно вигідно», — заявив Вітренко.

Очільник «Нафтогазу» зазначив, що наразі обговорюється будівництво в Житомирі трьох ТЕЦ, які працюватимуть на RDF та трісці. Для цього планують залучити кошти міжнародних партнерів. За словами Вітренка, подібні проекти дозволять Україні суттєво зекономити на закупівлях та транспортних витратах на доставку природного газу.

«Такі проекти технічно й економічно обґрунтовані та допомагають зробити так, аби у майбутньому вся енергетика була сталою. Треба усвідомлювати, наскільки важливо перейти з природного газу на біомасу, альтернативні джерела, теплові насоси якомога швидше. Бо за ринкової ціни на газ термін окупності таких проектів — 2-3 місяці»,  — пояснив Вітренко. 

Читайте також: Підготовка до зими: простий спосіб утеплити будинок перед холодами

Раніше у «Нафтогазі» розповіли, як можна заощадити на рахунках за газ.

Централізоване теплопостачання — це соціальна послуга чи один із різновидів бізнес-діяльності? Скільки ми споживаємо реально теплової енергії? Та чи не забагато ми платимо за тепло? Про те, чи є у грандіозних планах влади відповіді на ці стратегічні запитання, читайте у матеріалі «Як обігріти країну: плани та реальність» Олександра Сергієнка.