UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може раніше повернутися до звичного режиму електропостачання

У Кабміні розраховують на Європу.

Україна розраховує на покриття дефіциту електроенергії за рахунок імпорту ресурсу з Європи. Про це сказав міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційної медіаплатформа «Ми — Україна» в рамках конференції солідарності з українським народом у Парижі.

«Електроенергія на сьогодні у Європі є, вона доступна. Водночас через російські обстріли в українській енергосистемі є дефіцит, який ми хотіли б максимально покрити за рахунок можливого імпорту», — сказав він.

Читайте також: В "Укренерго" розповіли про можливий найгірший сценарій з електропостачанням в країні

За словами Галущенка, для цього потрібне лише рішення мережі системних операторів ENTSO-E.

«Потребуємо рішення ENTSO-E для збільшення обсягів імпорту електроенергії», - наголосив міністр.

За його словами, це дозволить Україні стабільно пройти зимовий період.

Як відомо, починаючи з 24 лютого НЕК "Укренерго" від'єднала українську енергосистему від мереж Росії та Білорусії. Протягом трьох днів було успішно проведено випробування роботи енергосистеми в ізольованому режимі. Після завершення випробувань Україна вирішила не повертатися до енергосистеми Росії та Білорусі, яке мало відбутися 27 лютого. 16 березня енергосистему України повністю синхронізували із європейською енергомережею ENTSO-E.

Нагадаємо, гендиректор компанії-постачальника енергоресурсів YASNO (ДТЕК Київські електромережі) Сергій Коваленко заявив, що Україні, ймовірно, доведеться жити в умовах постійних відключень електроенергії щонайменше до кінця березня.

Водночас за словами гендиректора "Укренерго" Володимира Кудрицького, попри масоване пошкодження української енергосистеми, Україна ще навіть не починала імпорт електроенергії з ЄС

Енергосистема країни пережила найбільші атаки в історії людства. Україна відчуває великий дефіцит  генеруючих потужностей. Для збереження системи взимку за умов подальших атак ворога розроблено певний план, важливим елементом якого є забезпечення обладнанням. Україна шукає різні типи обладнання по всьому світу, на кожному континенті, і ми веде переговори з сотнями компаній по всьому світі.