UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна має кілька сценаріїв при запуску Північного потоку-2 - Оператор ГТС

ГТС України чекає модернізація, а українців - економічно доцільні тарифи на газ.

Оператор газотранспортної системи України підготував кілька сценаріїв дій в разі, якщо відбудеться запуск російського газопроводу Північний потік-2. Про це заявив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон в інтерв'ю газеті «Вілаггаздашаг» (Угорщина), пише Інтерфакс-Україна.

"Ми розробили кілька сценаріїв. Оскільки в Україні - найбільший внутрішній ринок споживання газу в Східній Європі в розмірі 30 млрд куб. м, а власний видобуток газу становить 20 млрд куб. М, тому послуги газотранспортної системи будуть затребувані в будь-якому випадку. Але транзитні потужності будуть оптимізовані, адже ми не можемо дозволити собі утримання потужностей, які не будуть задіяні для транзиту ", - сказав Макогон.

За його словами, в такому випадку необхідно буде забезпечити економічно доцільний тариф як для внутрішніх споживачів, так і для комерційних клієнтів.

"Це означає, що ми модернізуємо тільки ті компресорні станції, які будуть використовуватися, а інші поступово виводити з експлуатації. Відповідно - в разі повної відмови від транзиту нашою територією - вже не можна буде сприймати українську ГТС як доступний запасний варіант", - заявив гендиректор ОГТСУ.

Він зазначив, що якщо Північний потік-2 не буде добудований, то нічого не зміниться. Існуючі газотранспортні потужності повністю покривають не тільки попит, але і експортні потужності РФ.

"А ось якщо транзит по українській ГТС буде припинений, то Україна буде змушена оптимізувати свою газотранспортну систему виключно для задоволення внутрішнього попиту. В такому випадку європейські країни зіткнуться з втратою гнучкості української ГТС, хоча вона була проектована для швидкого забезпечення додаткового попиту в ЄС, навіть шляхом збільшення на добу транзиту на 150-200 млн куб. м ", - підкреслив Макогон.

Читайте також: У конгресі США зажадали ввести нові санкції проти газопроводу «Північний потік-2»

Нагадаємо, що голова фракції "Європейської народної партії", найбільшої в Європарламенті, Манфред Вебер запропонував ЄС при необхідності використовувати "Північний потік - 2" в якості політичного інструменту проти Москви.

Раніше, німецьке ЗМІ назвало чотири варіанти Німеччини щодо майбутнього "Північного потоку-2". Серед них - повна реалізація проекту.