UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща об'єднають зусилля по зменшенню енергозалежності Європи від Росії

Діяти будуть у рамках тристороннього меморандуму про співпрацю в енергетичній сфері.

Україна і Польща об'єднають зусилля для енергобезпеки Європи та протидії експансії РФ, зокрема в умовах закінчення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Дії будуть здійснюватися в рамках реалізації тристороннього меморандуму про співпрацю в енергетичній сфері, спрямованого на диверсифікацію енергопотоків в Євросоюз.

Про це повідомив глава українського МЗС Дмитро Кулеба під час зустрічі з польським колегою Яцеком Чапутовичем, повідомила прес-служба міністерства. 

«Дмитро Кулеба та Яцек Чапутович підкреслили, що російський проект «Північний потік-2» несе загрозу енергетичної безпеки всієї Європи і домовилися робити подальші кроки, щоб не допустити його реалізації», - йдеться в повідомленні українського Мзс.

Меморандум, підписаний у серпні 2019 році між США, Польщею та Україною передбачає координацію кроків по зменшенню енергетичної залежності від Росії. В рамках договору, Україна може отримати в 2021 році 6 млрд куб м зрідженого американського газу. Газ буде транспортуватися з території Польщі після завершення будівництва ЗПГ терміналу в Свиноустя і газопроводу Baltic Pipe, що з'єднує Норвегії та Польщі.

Нагадаємо, що Сенат США затвердив бюджет національної оборони на наступний фінансовий рік, який передбачає санкції проти газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Голова правління "Нафтогаза" Андрій Коболєв впевнений, що санкції США щодо російського проекту "Північний потік-2" повністю зупинять будівництво газопроводу.