UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна і Польща домовилися про обмін податковою інформацією

Обмін інформацією призведе до зростання доходів бюджету.

Сьогодні, 28 серпня, повідомляється, що Україна і Польща підписали спільну декларацію про двостороннє співробітництво в сфері обміну податковою інформацією.

Обмін буде відбуватися в частині адміністрування ПДВ. Декларація також стосується сфери транскордонного економічного співробітництва, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

Угоду підписали міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Польщі Тадеуш Косцінський.

"Ми готові обмінюватися досвідом в сфері оподаткування для досягнення загальних цілей в боротьбі з податковим шахрайством і запобігання спробам уникнути оподаткування", - зазначив Марченко під час зустрічі.

Читайте також: Rzeczpospolita: Українські мігранти хочуть залишитися в Польщі на довше

Реалізація даної угоди сприятиме посиленням, спрямованим на зміцнення адміністративної співпраці між країнами, зокрема обміну податковою інформацією, знаннями та новими технологіями, проведення спільних заходів на кордоні як вирішального засобу для ефективної боротьби з шахрайством з ПДВ. Така співпраця приведе до помітного підвищення безпеки польських і українських громадян і підприємців, а також стабільного зростання доходів бюджету.

Польща займає четверту позицію за обсягом товарообігу з Україною. За перше півріччя 2020 оборот склав 3,4 млрд доларів.

Нагадаємо, 4 серпня повідомлялося, що сума грошових переказів приватних осіб в Україні за підсумками першого півріччя склав $5,3 млрд.

Сума переказів 2020 го року на 3,8% менше, ніж за січень-червень 2019 року, повідомляється на сайті Національного банку України.

За інформацією регулятора, обсяг грошових переказів в Україну зростає другий місяць поспіль після різкого падіння на $131 млн в квітні (до $794 млн).

За підсумками травня в Україну надійшло $805 млн. У червні - $856 млн.

Українській економіці не вперше підніматися після кризи. Однак тепер відновлюватися доведеться вже в нових умовах, і багато старі рецепти, такі як нестримний аграрний експорт, можуть не спрацювати. Детальніше в матеріалі Андрія Паливоди "Повернути втрачене".