Фінансування за програмою Ukraine Facility, яка передбачає отримання Україною 50 млрд євро макрофінансової допомоги Євросоюзу протягом 2024–2027 років, є свідченням стратегічної співпраці між ЄС і Україною. Детальніше про особливості фінансування через механізм програми Ukraine Facility пише кандидат економічних наук, старший науковий співробітник сектору міжнародних фінансових досліджень «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Євгеній Редзюк у статті «Шість питань до програми Ukraine Facility» на сайті ZN.UA.
Зазначимо, що згідно з програмою Ukraine Facility сума коштів порівняно з попереднім роком знижується майже на 13% в умовах, коли військові дії, навпаки, посилюються, бюджет Росії на агресію проти України суттєво зростає (з 80 млрд дол. США 2023 року до 120 млрд 2024-го), а фінансова та військово-технічна допомога іншого стратегічного партнера — США затрималася на пів року.
Раніше ми писали про те, що Харківська обласна військова адміністрація нібито укладала договори на будівництво фортифікаційних споруд з фірмами, які мають ознаки фіктивності, що імовірно, призвело до розкрадання сотень мільйонів гривень із бюджету. Для угод обиралися люди, котрі не нагадують успішних бізнесменів, а натомість мають судові справи за крадіжки в супермаркетах, кредити в банках, невиконання батьківських обов'язків і домашнє насильство. Фірми почали отримувати мільйонні підряди лише через кілька місяців після створення за прямими договорами без оголошення конкурсу.